نخستین هفته‌نامه تخصصی حمل و نقل

HAMLONAGHL WEEKLY

TWEEKLY.IR

امروز: ۱۳۹۹ پنج شنبه ۲۳ مرداد | Thursday 13 Aug 2020 | اِلخَميس ٢٣ ذو الحجه ١٤٤١
پربیننده‌ترین:
تبلیغات
پروازنما تین نیوز
کیوسک
شماره: 180 | ۱۳۹۷ دوشنبه ۹ مهر
کد خبر: ۱۹۰۳۶

منافع شخصی عامل سنگ‌اندازی در برابر شفافیت

عزت‌الله یوسفیان‌ملا_ عضو ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی مجلس|

 

 

در  رابطه با ارزیابی از عملکرد عباس آخوندی، وزیر راه‌و‌شهرسازی به ویژه در حوزه نظام مهندسی ساختمان که بر مبنای اصل شفافیت و پایبندی همگان به قانون بوده است، باید بیان شود که وزارت راه و شهرسازی دولت دوازدهم در اصرار خود بر پایبندی به قانون و همچنین اعلام جعلی بودن مدارک برخی از روسای پیشین سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور، منافع شخصی ندارد. در همین رابطه باید بیان شود که هدف از پرده‌برداری از برخی تخلفات روسای پیشین سازمان نظام مهندسی ساختمان و تاکید بر پایبندی همگان به قانون رفع فساد سیستمی، اجرای مقررات، جلوگیری از امضافروشی و جلوگیری از ورود به محدوده‌های غیرقانونی است.

 

 

البته به رغم آنکه برخی از این مسئولان سابق و کنونی سازمان نظام مهندسی ساختمان که عضو مجلس نیز بوده و هستند متاسفانه در زمان رای‌گیری عباس آخوندی به عناوین مختلف تلاش کردند تا چهره وزیر راه و شهرسازی را مخدوش کنند ولی همگان دیدیم که هرباری که آخوندی به مجلس برای ارایه توضیحات آمد با رای بالا از مجلس خارج شد. همچنین مجلس متوجه مواضع وزیر راه و شهرسازی است و مواضع او مورد حمایت نمایندگان مجلس قرار دارد. نکته دیگر این است که باید گفته شود که اجرای قانون هدف نمایندگان مجلس است و یقین دارم مهندسان خوش‌نام و مهندسان خدمتگزاری که در جای جای کشور مشغول به فعالیت هستند واقعا همراه و همصدا با وزیر راه و شهرسازی برای جلوگیری از فساد هستند.

 


البته خوشبختانه جو عمومی مهندسان به نظرات آقای آخوندی نزدیک است و یقین دارم جو عمومی و وجدان عمومی مهندسان کشور، عملکرد آقای آخوندی را تایید می‌کند، اگرچه منکر این مطلب نیز نیستم که عده‌ای محدود نیز به دلیل منافع شخصی، سنگ‌اندازی‌هایی برای ایجاد شفافیت در حوزه نظام مهندسی ساختمان خواهند داشت. همچنین آقای آخوندی تا روزی که در وزارت راه‌و‌شهرسازی حضور دارد و تا زمانیکه چنین مواضعی دارد اکثریت نمایندگان مجلس از او حمایت خواهند کرد.
در پایان باید بیان کنم که من به عنوان نماینده چهار دوره مجلس و هم به عنوان عضو ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی کشور، مواضع دکتر آخوندی را تایید و از آن حمایت می‌کنم.

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیر سیستم منتشر خواهند شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهند شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشد منتشر نخواهند شد
عنوان صفحه‌ها
نظرسنجی