نخستین هفته‌نامه تخصصی حمل و نقل

HAMLONAGHL WEEKLY

TWEEKLY.IR

امروز: ۱۳۹۹ پنج شنبه ۲۳ مرداد | Thursday 13 Aug 2020 | اِلخَميس ٢٣ ذو الحجه ١٤٤١
پربیننده‌ترین:
تبلیغات
پروازنما تین نیوز
کیوسک
شماره: 180 | ۱۳۹۷ دوشنبه ۹ مهر
کد خبر: ۱۹۰۳۴
سیدمهدی هاشمی در پاسخ به جعلی بودن مدرکش از دانشگاه امام‌حسین(ع): من هم می‌گویم جعلی است

افشاگری آقای وزیر در دقیقه ۹۰

حمل‌و‌نقل|

 

 

دیروز عباس آخوندی کار را تمام کرد. این توصیفی است که می‌توان برای شمشیر از رو بسته وزیر راه‌و‌شهرسازی برای چشم پوشیدن بر هرگونه مناسبات در چند افشاگری خواند. آخوندی دیروز تیتر یا عکس صفحه اول ده روزنامه کشور بود.
یکی، از افشاگری‌های آخوندی با عنوان یکسره‌کردن کار نظام‌مهندسی یاد کرد و دیگری آن را «حمله گازانبری آخوندی» خواند. افشاگری که با توجه به فشار منتقدان برای استیضاح وزیر راه‌و‌شهرسازی و برگزاری انتخابات نظام مهندسی ساختمان تهران در هفته جاری، می‌توان آن را دقیقه نودی خواند. 

 

 

هر چند سید‌مهدی هاشمی در گفتگوی بسیار کوتاه با هفته نامه «حمل و نقل»، خود نیز این مدرک را که به او منتسب شده است جعلی دانست.  هاشمی گفت: ممکن است مدارک زیادی را درست کرده و به بنده یا شما منتسب کنند، اما اصل آن مدرکی است که بنده به سازمان ارائه کرده‌ام که هیچ مشکلی ندارد. سید‌مهدی هاشمی که اصرار داشت گفتگو به درازا نینجامد در پاسخ به سکوت درباره مدرک کارشناسی‌اش توضیح داد: «من کارهای قضایی‌ام را برای شکایت شروع کرده‌ام و همانطور که به رسانه‌ها هم گفته‌ام من با مدرک کارشناسی ارشد پیوسته از دانشگاه آزاد اسلامی به سازمان ورود کرده‌ام.

 

 

اما وزیر راه‌وشهرسازی، روز گذشته با افشای جعلی‌بودن مدرک تحصیلی رئیس پیشین سازمان نظام‌مهندسی از یک‌سو و صدور دستور تعلیق پروانه اشتغال به کار مهندسی رئیس فعلی سازمان نظام‌مهندسی ساختمان از سوی دیگر، پرونده تنش‌های سازمان نظام‌مهندسی را بست و پرونده تخلفاتش را گشود. آخوندی با این کار نه‌تنها در مقابل بخشی از بدنه دولت که مخالف این سرعت در تحولات بودند ایستاد، بلکه با تعلیق پروانه فرج‌الله رجبی، نماینده فعلی مجلس، جبهه دیگری را نیز پیش روی خود قرار داد.

 

 

پس ‌از این اتفاقات سید مهدی هاشمی در نامه‌ای علامت‌های سؤال دیگری را دراین‌باره ایجاد کرد. او در نامه‌ای خطاب به وزیر راه‌وشهرسازی نوشت: «بازگشت به نشر اکاذیب جنابعالی در نامه شماره ۸۸۰۸۱/۱۰۰/۰۲ مورخ ۹۷/۷/۷ به آگاهی می‌رساند؛ با افتخار، این‌جانب دانش‌آموخته «پیوسته کارشناسی ارشد» مهندسی معماری از دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران مرکزی هستم و مدت‌ها است که از رساله «دکتری» عمران خود دفاع کرده‌ام.» جست‌وجوهای «حمل‌ونقل» دراین‌باره حکایت از آن دارد که ادعای سید‌مهدی هاشمی دراین‌باره درست است اما با چند تبصره؛

 


۱) او درباره جعلی‌بودن مدرک کارشناسی خود که موضوع استعلام از دانشگاه امام حسین و نامه عباس آخوندی به معاونش است توضیحی نداده و تنها در مورد سایر مدارکش که قاعدتا پس از دریافت مدرک کارشناسی اخذ شده، توضیح داده است.

 


۲) دانشگاه امام حسین دو بار و در دو سال متوالی به استعلامی درباره مدرک کارشناسی سید‌مهدی هاشمی پاسخ داده‌است که هر دو بار مؤکدا اعلام می‌کند این مدرک وجود خارجی ندارد. در نامه اول که مربوط به سال ۱۳۹۴ است آمده: «با صلوات بر محمد و آل محمد (ص) بازگشت به نامه شماره ۱۱۴۰۶۰ مورخ ۱۵/۶/۹۴ به آگاهی می‌رساند روگرفت از مدرک تحصیلی آقای سید‌مهدی هاشمی فرزند محمد هیچ‌گونه وجود خارجی ندارد و ازنظر این مدیریت، جعلی و قابل پیگرد قانونی است.»

 

 

جالب آنجاست که این نامه مدیرکل آموزشی دانشگاه امام حسین به رئیس سازمان نظام‌مهندسی ساختمان استان تهران سه سال در مسیر مانده و پس از استعلام دوباره به سازمان نظام‌مهندسی استان تهران در سال ۹۷ مجددا ارسال می‌شود. در نامه جدید هم به تاریخ ۲۰/۶/۱۳۹۷ از جانب مدیرکل آموزشی دانشگاه امام حسین خطاب به رئیس سازمان نظام‌مهندسی تهران آمده است: «با صلوات بر محمد و آل محمد (ص) بازگشت به نامه شماره ۱۶۸۷۲۵ مورخ ۲۸/۵/۹۷ به آگاهی می‌رساند سیدمهدی هاشمی فرزند سید محمد دارای شناسنامه به شماره ۱۳ صادره از تهران دارای مدرک کارشناسی عمران-عمران با تاریخ فارغ‌التحصیلی ۳/۸/۱۳۷۲ از این دانشگاه نیست و مدرک مورد استعلام مورد تأیید نیست و از جانب این مدیریت چاپ نشده است.»

 


۳) بر این اساس و با جعلی‌بودن مدرک کارشناسی، سایر مدارک پس‌ازآن نیز از حیزانتفاع خارج می‌شود. البته درباره مدرک دکتری ایشان از «پژوهشگاه مهندسی بحران‌های طبیعی شاخص پروژه» ابهاماتی وجود دارد چراکه طبق اسنادی که به دست «حمل‌ونقل» رسیده است، تحصیل ایشان در دوره دکتری از نیم‌سال اول سال تحصیلی ۹۱-۹۲ شروع و در تاریخ ۷/۱۱/۱۳۹۲ به اتمام رسیده است که فارغ‌التحصیلی در دوره دکتری در حداکثر ۳ ترم در نوع خود بی‌نظیر است.

 


۴) در یکی دیگر از اسنادی که به دست «حمل‌ونقل» رسیده است، سال ۱۳۹۰ سیدمحمد غرضی، رئیس ادوار اول تا چهارم شورای مرکزی سازمان نظام‌مهندسی، در نامه‌ای خطاب به سیدمهدی هاشمی از حضور غیرقانونی او در سازمان نظام‌مهندسی ساختمان خبر داده‌است  که متن کامل این نامه را می‌توانید در باکس زیر بخوانید.

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیر سیستم منتشر خواهند شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهند شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشد منتشر نخواهند شد
عنوان صفحه‌ها
نظرسنجی